Yaz makyajı nasıl olmalı?

1 yorum var

yaz makyajı nasıl olmalı

Her kadının bakımlı olması gerektiğini düşünüyorum. Tepeden tırnağa eller ayaklar ve cilt harika gözükmeli bana göre. Hepimizin cildinde leke problemleri veya gizlemek istediğimiz kusurlar vardır. Bahar kapıyı çalmaya başladı, kış bitti, haliyle makyaj malzemelerimize de elveda demenin vakti geldi!

Kışın koyu yapılan makyaj yazın nasıl yapılmalı? Yaz makyajı nasıl olmalı? Bu soruyu her Mart sonu – Nisan başı kendime sorarım. Bir sürü markanın fondötenlerini, pudralarını ve allıklarını araştırırım. Yıllardır yaptığım bu deneyimimi sizler de bilin istedim. Bir kere en çok şu hatayı yapıyoruz; kendi renk tonumuzun 1 ton koyusunu almak. YANLIŞ. Yaz ayında zaten bronzlaşacağız, bu yüzden 2 ton koyusunu almak gerek. Allıkları bronz kullanmanızı tavsiye etmiyorum, gerek yok. Doğal bronzluğa ulaşabilirsiniz, çünkü tepemizde bizi ısıtan sımsıcak bir güneş var. (Haziran başında kolay bronzlaşmanın sırlarını paylaşacağım, takipte kalın mutlaka.) Bu yaz Fransızların ”lolita” diye tabir ettiği pembe allıklar moda olacak, şeftali tonlarına bye! Pudrayı da cildinizde lekeler yoksa ama biraz canlı gözükmek istiyorsanız fondöten yerine kullanın… Daha doğal gözükeceksiniz 🙂

Ruj olarak nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederim. Gece dışarı çıkmayacaksanız gün içinde ruja hiç gerek yok inanın. (Dudak peelingi haftaya benim sayfamda olacak, bekleyin!)

Rimel.. hmm.. Rimelde biraz değişiklik mi yapsak? Mesela siyah yerine MOR. Çok yakıştıracaksınız kendinize mor rimeli, mutlaka hemen denemenizi öneriyorum. Markaların hepsini tam araştırmadım ama haftaya kendi blogumda paylaşacağım, okumak isterseniz tıklamanız yeterli olacak, zaten burada da paylaşırım 🙂

Peki en önemlisi, far ne renk olsun, eyeliner kullansak mı? Havalar zaten sıcak olacak kızlar, eyeliner hiç boşuna sürmeyin derim. O sıcaktan gözünüzde durmaz bile hemen yayılır. Far olarak belirli renkler kullanmayın o gün üstünüzde ne varsa cıvıl cıvıl sürebilirsiniz 🙂 Sadece siyah, kahverengi ve griden kaçının lütfen. Duman tekniğini de uygulamayın bu yaz biraz sade olalım!

1 yorum var

  1. shane
    shane

    gayet şahane bir yazı olmuş bu.