Saç şekillendirmeye dair çok faydalı 10 ipucu

dolgun-atkuyrugu-yapmanin-sirri

Saçları şekillendirmek öyle elinin ucuyla yapılacak iş değil, pratik ipuçları bilmek çok işe yarıyor. Mesela saçlar düzse özellikle, dolgun at kuyruğu yapabilmek için küçük bir kıskaç toka şu şekilde kullanılıyor ve görünen o ki epey işe yarıyor.

2. At kuyruğunuzu dağınık toplayarak kendinize kahkül yapabilirsiniz. Vallahi, bakın izleyin, kısacık video.

daha-uzun-ve-dolgun-atkuyrugu-nasil-yapilir

3. Saçlarınız çok uzun ve dolgun değilse, bu şekilde toplayarak öyle gösterebilirsiniz. Güzel değil mi?

saclari-daha-dolgun-gostermenin-kolay-yolu

4. Uzun saçları daha dolgun ve hacimli göstermek ya da kolayca hafif dalgalar elde etmek isterseniz, at kuyruğu yapıp saçları ikiye ayırmak, saç maşasıyla hafifçe kıvırmak ve sonra at kuyruğunu açıp ellerinizle saçları karıştırmak yeterli. Şöyle yani.

karisik-dalgalar-elde-etmenin-adimlari

5. Bohem görünümlü, dağınık dalgalar elde etmek için saç kıvırma aletini kullandıktan sonra bukleleri biraz çekiştirip, uçlarını da parmaklarımızla dağıtıyoruz. Şu şekilde yani.

tel-toka-kullanmanin-dogru-yolu

6. Tel toka takıyorsunuz ama pek işe yaramıyor mu? O zaman tel tokayı hepimiz gibi ters takıyor olabilir misiniz? Vallahi şaşırdık.

duzensiz-dalgalar-elde-etmenin-kolay-yolu

7. Saçlarınız düzse, pek çok saç modelini uygulama şansınız var. Örneğin saçları normal örüp, örgünün üzerinden saç düzleştiricisi ile geçtikten sonra açarsanız, süper dalgalara kavuşuyorsunuz.

Bu arada 6. ve 7. maddeler buradan geldi.

daginik-topuz-yapmanin-kolay-yolu

8. Tel tokaları yabana atmayın, küçümsemeyin, onları rencide etmeyin. Zira yukarıdaki gibi şahane bir topuzu kolaycacık yapmanızı sağlayanlar onlar. E taktir edersiniz ki böyle bir saçla işe de gidebilirsiniz, mezuniyet törenine de.

Screen shot 2014-09-04 at 3.15.08 PM

9. Ne güzel saç aparatları var, şu spiral tokalar gibi mesela. Bunlarla o kadar kolay ve sağlam topuzlar yapılıyormuş ki, biz de yeni öğrendik. Bunlardan iki tanesini topuzun iki tarafından sokarak saçı rahatça toplayabiliyormuşuz meğer. Şöyle.

10. Saçınızla kendinize örgü taç yapmak isterseniz, bu hanım kızımız cici cici anlatmış. İzleyelim. Kolay cidden.

Bir Cevap Yazın