Mutlu olmanın 10 gayet mümkün yolu

7 yorum var

zeki-muren-beni-sizler-yarattiniz

Mutlu olmak için uğraşmak, sonuca değer bir çaba. “Sağlık, mutluluk, başarı” dileyip dururuz, kendimiz ve sevdiklerimiz için. Her biri için de didinmek lazım. Mutlu olmanın yolları diye de bir şey var elbet. Mesela, her gün birine teşekkür edin. Bu, günü aydınlatan bir şeymiş. Bir teşekkür mailiyle açın çalışma gününü mesela.

marilyn-monroe-para-sayarken

2. Başkaları için para harcayın: Harvard Üniversitesi’nde profesör olan Michael Norton, Happy Money: The Science of Smarter Spending (Mutlu Para: Daha Akıllıca Para Harcama Bilmi) isimli kitabın da yazarı. Araştırmalar gösteriyor ki, başkalarını sevindirmek için para harcamak, insanı resmen mutlu ediyor.

pnny-sheldon-kucaklasma

3. Sarılın: Her gün 5 kez sevdiklerine sarılan insanlar, sarılmayanlara göre daha mutluymuş. Fırsatları kaçırmayın.

orumcek-adam-boceklikte-cok-iyiyim

4. Başarılı olduğunuz şeyleri yapın: Sizi başkalarından ayıracak kadar becerikli olduğunuz şeylere yoğunlaşmak, daha mutlu olmanızı sağlıyor.

superman-iyilik-yaptim

5. Günde 5 iyilik yapın: Başkaları için her gün yapacağınız 5 küçük iyilik, mutluluğun anahtarı.

mustafa-sandal-grammy

6. Dört gözle beklediğiniz şeyler planlayın: Dostlarınızla geçireceğiniz bir gece, sevdiklerinizi ağırlayacağınız bir yemek, küçük bir tatil,… Sizi mutlu edecek bir şey planlayın, takvime işaretleyin ve gelmesini bekleyin.

seinfeld-ayrilmaz-grup

7. Dostlarla vakit geçirin: Araştırmaların kesin olarak olumladığı bir konu da, dostlarla geçirilen zaman ile mutluluk grafiğinin doğru orantılı olduğu. Ne yapın edin, sevmediğiniz insanlara vermek zorunda olduğunuzu düşündüğünüz zamanı azaltın, sevdiklerinizle geçireceğiniz vakte yatırım yapın. Mutluluk garanti.

bridget-jones-kilo-verdim

8. Güzel şeyleri yazın: Yatmadan önce, o gün yaşadığınız 3 güzel şey bulun ve yazın. Uğraşmak zorunda kalabilirsiniz, o gün epey sıkıcı geçmiş olabilir. Ama küçücük şeyler bile olsa, bulup çıkarın. Bir deneyin, belki de zihin açıcıdır gerçekten.

rachel-chandler-yerden-kek-yerken

9. Temel ihtiyaçlarınıza önem verin: Doğru dürüst beslenmeden, kendinize bakmadan, uyumadan, dinlenmeden mutlu olabileceğinizi düşünmüyorsunuz herhalde.

sex-and-the-city-col-sahnesi

10. Küçük keyiflerin peşinden koşun: Devasa mutlulukları aramak yerine hayatın size sunduğu küçük zevklerin tadını güzel güzel çıkarın. O zaman gerçekten mutlu bir insan olmanın daha kolay olacağını göreceksiniz.

Maddelerin çoğu için işte kaynak

7 yorum var

 1. Avatar photo
  zulaltan

  güzel yazı 🙂 çocuklara ve de kedilere sarılmak beni mutlu ediyor kesin . hele 2.5 yaşındaki yeğenim yeter beni depresyondan çıkarmaya 🙂

 2. Avatar photo
  peritozu

  ne güzelmiş zulaltan 🙂 mıncırmalık yaştaymış zaten tam.

 3. Filiz özdemir

  mutlu olmanın yolu bu ülkeden kaçıp isviçre dağlarında heidi ve koyunuyla koşmaktır

 4. Serpil Seyhan

  mutlu olmanın bır yolu da bence elındekılere şükretmeyı bılmektır…ulkeden kacsanda mutlu olamazsın ki kuzum kendınıde göturecen cünkü…bakış acısıyla alakalı mutluluk bırazda..herseyın hep kötü yanlarını görmek bırak mutsuz etmeyı ınsana kafayı yedırtır:)

 5. Serpil Seyhan

  18 saat calısıyorum geberıyorum zaman zaman yorgunluktan ama cok mutluyum şükürler olsun …cünkü Allah bana bu kadar calısabılecek gücü vermış ve şükürler olsun cocuklarım büyüdü..şükürler olsun ev yuva sahıbı oldular artık…şimdi 18 saat calısıyorum dıye oturup üzülecegıme ah vah edecegıme bunlara şükredıyorum..oglumun dügünü…melısımın dügününde yasadıgım mutluluk ve gurur bütün hayatımın yorgunlugunu aldı ..ben bunlarla mutlu olup şükredıyorum..sende aılenle kardeslerınle ve aıleye yenı gelecek mınık bebegın heyecanıyla mutlu olursun inşaallah…

 6. Filiz özdemir

  Senin adına sevindim Serpilciğim

 7. Serpil Seyhan

  sagol kuzummm..inşaallah senın adına sevınecegımız gunlerıde yasarız …