Dehşete düşüren 10 retro reklam afişi

1 yorum var

eski reklamlar

Çok tuhaf, hatta korkutucu ama aynı zamanda komik eski reklamlar var. Ecnebi gazete ve dergilerde yayınlanmış, şuursuzlukta zirve yapmış 10 retro reklam afişi ile huzurlarınızdayız bu sefer.

Mesela en üstteki boya reklamı mı Nazi kataloğu mu belli değil. Zenci bir çocuk beyaza boyanarak mutlu oluyor. İnsaf demek istiyoruz.

eski reklamlar

2. Gene bir boya reklamı. Ama reklam mı korku filmi seti mi belli değil, cinayet mahalli adeta.

eski reklamlar

3. Anneciğim sana bir sorum olacak, Marlboro içmemeyi kaldırabilir misin? Yani mümkün mü böyle bir şey, ha anne? Marlboro içerek asla kendini fazla sigara içmiş hissetmezsin anne, o kadar da hafiftir. Hadi yak bi tane daha. Dumanını da suratıma suratıma üfle ki keyfimiz tam olsun.

eski reklamlar

4. Et reklamı mı yapılıyor ne oluyor anlayamıyoruz bile, çocuğun yüzündeki ölümcül ifadeden korkmaktan bakamıyoruz ki.

eski reklamlar

5. Gillette o kadar güvenlidir ki, 7 aylık bebeğinize iç rahatlığıyla teslim edebilirsiniz. Siz de işinize bakarsınız. Oyalansın çocuk işte jiletle, ne olacak.

eski reklamlar

6. Daha iyi bir hayat için, kolaya erken başlayın. Hatta bebeğinize ikinci haftasından itibaren süt yerine Coca Cola içirmeye başlayın ki ergenlik yıllarında hayatla daha kolay başa çıkma gücü olsun. Laboratuvarlarda araştırılmış bulunmuş sonuç bu, koskoca Coca Cola yalan mı söyleyecek. Hadi kapın gelin bi şişe.

Screen shot 2014-05-20 at 3.24.33 PM

7. Bebeciğiniz kola sevmiyor mu? Endişe etmeyin. O zaman kendisine bir şişe buz gibi 7up ikram edin. 11 aylık bebeğe gazlı içecek içirmek ile gurur duyan markaya bugün rastlasak ne deriz acaba…

Screen shot 2014-05-20 at 3.36.52 PM

8. Bebeğe kola ya da gazoz yerine hazır da olsa püre mama vermeye karar vermiş bu annenin ellerinden öpelim öpmesine de evladım neden dehşet içinde bakıyor onu çözemedik. Yok, alınmaz bu mama, o bebeğin bir bildiği var kesin.

Screen shot 2014-05-20 at 3.30.56 PM

9. Akıllara zarar reklamlar serimizin en seksist elemanına geldi sıra. Allahaşkına bu ne? Tipalet sigarasının dumanını kadının suratına üfle, dibinden ayrılmasın, ne dersen yapsın. On ne ala memleket.

Screen shot 2014-05-20 at 3.50.35 PM

10. Tamam, belki de en seksist olan budur. Tam emin değilim. “Nasıl yani, bir kadın da açabilir mi bu şişeyi?” demiş ya, ne şişesi olduğu zaten pek de fark etmiyor.

Şahane değil mi? Günümüz reklamları vallahi çok sıkıcı.

Çoğu reklam için kaynak: wait but why

1 yorum var

  1. Filiz özdemir

    akıllara zarar reklamlarmış yahuu !! jiletle oynayan çocuklar sonra müslüm konserlerinde jiletçi oldu bence. kurban bayramında silahla dana kovalayanlar da et reklamından etkilenmiş olabilir zannımca 😉