Oscar’ın kırmızı halısında salınan renkler

2014 oscar kırmızı halı

Bu sene de Oscar ödüllerini dağıttık hayırlısıyla. Yine şıkır şıkır arz-ı endam etti hoş hanımlar, şık beyler kırmızı halı serili yollarda, tebalarını selamlayarak, mağrur bir şekilde ellerini sallayarak… Biz de seyrettik tabii, ne yapacağız; ne de olsa sevdiğimiz, beğendiğimiz güzel insanlar bir aradaydı. O da bununla arkadaşmış, bu da şununla samimiymiş, aman ne selfie’ler çekilmiş, ne şaklabanlıklar yapılmış, ne pizzalar yenilmiş diye diye izledik.

Bana göre törenin belki de en güzel elbisesi, yardımcı kadın oyuncu ödülünün sahibi olan Lupita Nyong’o’nun, çikolata teninin üzerinde tatlı bir şekilde taşıdığı yumuşacık Prada kıyafetti. Kahverengi ve mavinin bu kadar yakıştığını görmemiştim doğrusu uzun zamandır. “12 Tears A Slave” filmindeki rolüyle ödülü aldı genç oyuncu, film de en iyi film heykelini götürdü zaten. Kölelik her zaman iş yapar, konsept olarak tabii. Yoksa korkunç bir şey.

2014 oscar kırmızı halı

Jennifer Lawrence gene tökezledi kırmızı halıda. Neyse gelişme var en azından, geçen sefer merdivene kapaklanmıştı kızcağız. “Kızcağız” kelimesinin doğru kullanımı bu değil, koskoca oyuncu oldu artık, tüm dünya seviyor kendisini. Bizim Fadik Sevin Atasoy, ki kendisi töreni yorumluyordu, koskoca Tony ödüllü Idina Menzel’e “kızcağız” dedi de, ona gönderme yapalım dedik. Kadın ayrıca 42 yaşında yahu. Neyse, Jennifer’ın bu kıyafetine hasta olmadım ben, Dior giymiş, çok ciddi durmuş. Yoksa elbise güzel tabii.

2014 oscar kırmızı halı

Sandra Bullock çok asildi canım. Elbise Alexander McQueen, bayılırım. “Gravity” 7 Oscar aldı ama pek kimse zaten Bullock’un en iyi kadın oyuncu konuşması yapmasını beklemiyordu. Elbise sahiden çok güzel.

2014 oscar kırmızı halı

Cate Blanchett mükemmel bir kadın. “Blue Jasmin” ile en iyi kadın oyuncu heykelini o aldı. Yakışır. Aynen bu mükemmel Armani elbise gibi. Enfes bir duruş.

2014 oscar kırmızı halı

Versace olduğu ilk bakışta belli olan bu iddialı kıyafet, kostüm tercihleriyle bilinen Lady gaga’yı kalabalıktan ayırsa da, o ayrım çok sert olmamış. Zor nefes alıyor belli ki ama takındığı yüz ifadesini korumak için bu bir avantaj olmuş olabilir. Olmuş bence. Şalın bu şekilde boyna atılışını sevmem ama bu bir kişisel tercih sadece. İddialı değilim.

2014 oscar kırmızı halı

Charlize Theron’un Dior elbisesinin zarafeti tartışılmaz. Kadın zaten ne giyse güzel olur ama elbisenin şeffaf sütyen askısını aratmayan askı yapısı bozdu beni. Siyah devam etseydi sıra dışı olmayan ama zarif bir elbise olacaktı, böyle hiç olmadı şimdi. Detaydan kaybetti.

2014 oscar kırmızı halı

Jared Leto Oscar aldı resmen. “Dallas Buyers Club” ile en iyi yardımcı erkek Oscar’ını kazanan Leto, kırmızı papyonlu, beyaz smokin ceketli haliyle bizi her zamanki gibi baktırdı kendine.

2014 oscar kırmızı halı

Angelina Jolie, süper bir insansın ve şahane bir oyuncusun ama giyim tarzına hiç hayran olamadım. Bu Ellie Saab elbiseyi de beğenemedim. Işıltılı filan ama yok, beni hayran bıraktırmadı.

2014 oscar kırmızı halı

Idina Menzel ve Kristen Bell benim sevdiğim isimler ama ikisinin de kıyafetini çok beğenmedim. Vera Vang ve Roberto Cavalli zaten çok bayıldığım markalar değil (bayıldıklarımı da sanki al giy diye veriyorlar da), burada da hissiyatım değişmedi.

Görseller için kaynak: Daily News