Oje ve manikürle ilgili en faydalı 10 madde

1 yorum var

Screen Shot 2014-07-04 at 10.36.57

Tırnak konusu sizin için önemliyse bi’ bakın bu tarafa. Tırnak boyama ve bakım işini kendi yapanlar için, ünlülerin tırnaklarından iyi ve kötü örneklerle, hatalı tırnak uygulamalarını düzeltiyoruz hep beraber.

1. Jennifer Lopez hanımefendi, burada asaletin doruklarında bir tarza teslim etmiş kendini. “Jenny on the block” hallerinden eser yok. Tırnaklar da doğrusu tam olmuş. Tek bir tırnaktaki zarif süsleme, göz alıcı yüzükleri gölgede bırakmamış. Sakin bir tonda boyanmış uzun tırnaklar, o sinir bozucu sivri uçlara meyleder gibi yapmış ama ucundan dönmüş. Güzel.

Şimdi, tırnaklara girişirken bir baz kullanmamak en büyük hata oluyor. Makyajda primer baz, bir nevi altlık diyelim hadi hatta, ne görevi görüyorsa o da öyle. Tırnağın doğal yağı, ojeyi itiyor. Dayanıklı olsun ve tırnağınızda da sevimsiz boya artıkları kalmasın diye baz kullanın mutlaka.

Screen Shot 2014-07-04 at 10.37.11

2. Fergie’nin bu tırnak modeli için sıfat bulamadık biz. Hala düşünüyoruz, kabusumuz oldu. Bir kere böyle şeyler yapmayın. İkincisi ise, tırnak dibi etlerini, evet işte o kütikül dedikleri, kesmeyin. Onlar kesilmez. Yumuşakça geri itilir. Her duştan sonra nemlendirici krem sürün, etleri geri itin, mis gibi olur zaten.

Screen Shot 2014-07-04 at 10.37.41

3. Katy Perry abartmayı seven bir kişilik. Burada da altın pırıltısına doyamamış. Bu tırnaklar bir pop star için acayip kaçmayabilir ama zaten evde de yapmak zor. Neyse, pek bayılmadık deyip geçelim.

Biliyor musunuz ki fazla kalın kat oje sürmek iyi değilmiş? Kuruması uzun sürüyor zaten. En güzeli hafif hafif iki kat sürmek. Ama rengine göre değişir tabii, yetmediyse üç olsun. Ertesi gün de bir kat daha sürersiniz, en şahanesi.

Screen Shot 2014-07-04 at 10.37.56

4. Zooey Deschanel tırnaklarını boyayıp Instagram’da sergilemeyi seviyor. Zaten çocuksu hallerden ekmek yiyen bir tip kendisi ama tırnaklarda hafif acemi bir uygulama isteği görüyoruz devamlı. Ama çabası takdire şayan. Kısa tırnak biz de severiz ama işte bazen hakikaten hiç beceremiyor.

Ojeyi sallayanlardan mısınız siz de? Olmuyor o öyle. Baloncuklar oluşur, işinizi bozar. İki elinizin arasında ileri geri yuvarlayın oje şişesini.

Screen Shot 2014-07-04 at 10.43.02

5. Heidi Klum da tırnak işlerini Instagramından paylaşmaya hevesli olan ünlülerden. Ama o daha çok çıkartma seviyor. Çıkartmayı biz pek sevemedik. Kalın duruyor. O tabii daha iyisini bulmuştur.

Efendim, nemli havada one sürmeyin derler. Ojenizi serin ve kuru ortamda sürünüz.

Screen Shot 2014-07-04 at 10.44.09

6. Beyonce’nin bazen çok fena pozlarını yakalıyorlar böyle. Ayıp. Rüyanıza girmez inşallah.

3 saniyede kuruyan ojelerin meraklısı mısınız? Çok cazipler evet ama tırnaklarınızı normal ojeden data beter kurutuyor olduklarına dair şeyler duyduk, kullanmaktan vazgeçtik biz.

Screen Shot 2014-07-04 at 10.45.08

7. Rihanna ve tırnak süslemeleri ayrılmaz bir bütün… Aslında çok da fena değil bu model yahu. Uzun tırnak taşıyabilenler için gayet de hoş hatta.

Ojenizin uzun dayanmasını istyorsanız ikide bir sıcak suya sokmayın. Biliyoruz akıl edersiniz o kadarını ama olsun biz söylememiş olmayalım.

Screen Shot 2014-07-04 at 10.45.36

8. Lana Del Rey, biliyoruz bu sinir bozucu sivri uzun tırnak modasının yayılmasında rolün büyük. Uçlarını kibarca boyamış olman, çirkin oldukları gerçeğini değiştirmiyor. Sevenlerden özür dileriz.

Tırnaklarınızı ojeliyken törpülemiyorsunuz  herhalde değil mi?

Screen Shot 2014-07-04 at 11.29.44

9. Emma Stone’un sağ elinin orta parmağı biraz kısa mı ne? Belki bu fotoğrafın tuhaflığındandır ama işte şu tırnakların orta boyu, ne köşeli ne sivri duran ayarında kıvrımları filan hepsi çok güzel. Herkese de yakışır. Renk ve desen zaten çok gitmiş kendisine.

Evde manikür aletleriniz varsa aman çok temiz bakın hepsine. Sık sık güzelce yıkayın, kurutun, ortalıkta bırakmayın.

Screen Shot 2014-07-04 at 10.48.26

10. Olayı Lady Gaga ile toparlıyoruz. Herhalde bu yazıda kendisine yer vermeyeceğimizi düşünmediniz. Evet, tırnaklarınızı sevin. Oje sürmeye bayılıyorsanız bile arada birkaç gün tırnaklarınıza nefes aldırın, abartmayın, nihayetinde kimyasal nesne. Kaliteli oje ve aseton kullanın. Çirkin ve bakımsız tırnakta en güzel oje bile kötü durur; tırnaklarınıza bakın.

1 yorum var

  1. Ceren Akış

    ay ama Beyonce niye öyle, annecim!

Bir Cevap Yazın