Meme kanseri pembe bir kurdele değildir!

1 yorum var

The Scar Project
Kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanseri teşhisi dünyada her 3 dakikada bir kadına konuyor. Türkiye’de ise yılda en az 20 bin kişiye meme kanseri tanısı konuyor. Meme kanserine yakalanmamak için sağlıklı beslenme ve egzersiz yapmak önemli. Fazla kilolar her yerde olduğu gibi burada da olumsuz bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Aşırı kilolu bayanların meme kanserine yakalanma olasılıkları daha fazla imiş. Şuradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

The Scar Project
Meme kanseri istatistiklerinin her geçen yıl daha da artıyor oluşu konuya yeniden parmak basmak gerektiğini gösteriyor. Bu sayede moda fotoğrafçısı olan David Jay’in 2011 yılında yaptığı “The Scar Project” isimli projesini de hatırlayalım. Projenin sloganı da “meme kanseri pembe bir kurdele değildir” idi. Genç yaşta meme kanserine yakalanmış ve atlatmış bayanları fotoğraflamış David. Buyrunuz bazı görseller ve geri kalanı da burada.

The Scar Project

The Scar Project

The Scar Project

1 yorum var

  1. Filiz özdemir

    şu kanser belasının tedavisi bulunsun artık !!! kanser, grip gibi basit geçiverecek hastalık olsun artık. Allah hiçbir kadına bu hastalığı yaşatmasın. çok zor bir travma.