Hala bekar kalmak için 5 sebep

“Yaş oldu 30 hala bekarım, evde mi kaldım yoksa?” diye endişeleriniz varsa biraz da bardağın dolu tarafından bakmayı deneyin sevgili çiçeği burnundalar. “Müzmin bekar” lafını değil de, “bekarlık sultanlıktır” kalıbını slogan olarak alıyoruz. Türkiye İstatistik Kurumu 2013 verilerine göre evlenmeler %0,6 azalırken boşanmalar %1,6 artmış, ona göre, gerçekleri bilin de hareket edin!
bekar-kalmak-icin-nedenler-11
Rapor verme zorunluğunun olmaması belki de bekarlığın en güzel yanı. Düşünsenize gün geliyor en yakın arkadaşınızla buluşmak için bile izin almak, eşinizin suyuna gitmek ya da ona başka bir konuda taviz vermeniz gerekiyor.

bekar-kalmak-icin-nedenler-13
Çocuksuz evlilikler de var tabii ama çocuğunuz olduğunu düşünelim.. Pek tabii mucizevi bir his anne-baba olmak ama diğer yandan da o 18 yaşına gelene kadar (18 değilse de 15, ömrünüzün en güzel 15 yılı yani) tüm planlarınızı ona göre yapıyorsunuz. Gece eve geç dönemezsiniz, hafta sonları çılgın kaçamaklar yapamazsınız, ya da mutlaka ona bakabilecek güvenilir birini ayarlamanız gerekir.

bekar-kalmak-icin-nedenler-122
Şu hayatta gereksiz bulduğunuz tüm peçete koleksiyonu ya da maket uçak koleksiyonu gibi size göre çöp yığını olan şeylerle beraber yaşamanız, hatta onları sevmeniz, koruyup kollamanız ve daha da fenası asla dalga geçmeyerek saygı duymanız gerekiyor.

bekar-kalmak-icin-nedenler-177
Tüm ömrünüz boyunca hep aynı insanla öpüşüp, aynı insanla uyanmak durumunda olunmasından bahsetmeye bile gerek yok herhalde… Hadi canım kabul edin, her gün aynı yemeği yemek zorunda kalmak bir miktar can sıkar, kandırmayalım kendimizi.

bekar-kalmak-icin-nedenler-199
Boşanma masrafları, yarısını paylaşmanız gereken onca yıllık birikim, bitmek bilmeyen tartışmalar, stresten beyazlayacak saç telleri, kaçacak uygkular, kuvvetle muhtemel ülser teşhisi gibi riskler yüzünden bile evlenmek istenmemesi anlaşılabilir bir durum.

Bir Cevap Yazın