Çok etkileyici fotoğraflarla geçmişe bakmak

1 yorum var

etkileyici fotoğraflar dünyanın en güzel intiharı

Tarihe bakarken birbirinden etkileyici fotoğraflar önünüze serilir bazen. Karşıma bunlar çıktı, ben de hepsine birer açıklama ekledim. Şu üstteki pozla başlayalım. Genç kadın, Amerika’nın en yüksek binasının gözlem katına çıkar, paltosunu ve içinde kısacık bir veda notu, birkaç dolar ve makyaj malzemeleri bulunan küçük çantasını kenara koyar ve kendini boşluğa bırakır. Kısa bir süre sonra patlama gibi bir ses duyan insanlar, aşağıdaki limuzinin üzerinde müthiş zarif bir şekilde yatan ölü kadını görürler. Oradan geçen bir fotoğrafçılık öğrencisi, kadının güzelliğinden çok etkilenerek bu efsanevi fotoğrafı çeker. Evelyn, aklında var mıydı bilinmez ama, “dünyanın en güzel intiharı” olarak popüler kültürün bir parçasıdır artık.

etkileyici fotoğraflar savaşta küçük kız

Avrupa’da II. Dünya Savaşı sürerken, Naziler İngiltere’ye saldırmıştı. Bu küçük kızın evini yıkan bombalama, bunun bir parçası olmalı.

etkileyici fotoğraflar bebek kafesi

Yer yine Londra. Evinin bahçesi ya da balkonu olmayan Chelsea Baby Club üyeleri, sıkışık şehir düzeninde bebeklerini güneşten ve açık havadan faydalandırmak için kullanabilecekleri bu tuhaf kafeslerden alıyorlardı. Bu bebeklerin ya ileri düzeyde yükseklik korkusuna ya da annelerine karşı dizginlenemez bir vahşet dürtüsüne sahip bireylere dönüştüklerini tahmin ediyorum. Bu ne şuursuzluktur Allahaşkına.

etkileyici fotoğraflar charlie chaplin

O tarihte 27 yaşında olan efsanevi sinemacı Charlie Chaplin, 9 kısa filme imza attı 1916 yılı içinde.

etkileyici fotoğraflar çocukların tedavisinde hayvanlar

Animal-assisted therapy (AAT), yani tıpta hayvanların tedavi sürecinin bir parçası olarak kullanılması ekolü, hastanın sosyal, duygusal ve bilişsel işlevlerini kazanması için önemli bir yaklaşım. Özellikle çocuklar için hayvanlar eğitim ve motivasyon anlamında büyük önem taşıyor. Evcil hayvanlar, çiftlik hayvanları ve yunus gibi deniz memelileri, bu anlamda kullanılan hayvanlar.

 

etkileyici footğraflar gaz maskeli kadın

1938 yılında İngiltere ile Almanya arasında savaş sürerken, insanlar gündelik hayatlarını bu ortama göre ayarlamak zorundaydı.

etkileyici fotoğraflar annette kellerman

Avustralyalı profesyonel yüzücü ve film yıldızı Annette Marie Sarah Kellerman, tek parça mayo giyme özgürlüğü için verdiği mücadele ile tanınan bir ilham kaynağı. Bu poz nedeniyle ahlaksızlık suçundan tutuklanan Kellerman, fiziksel anlamda mükemmelliğin ifadesi olarak kabul edilen Venus de Milo‘ya benzetiliyordu aynı zamanda.

etkileyici fotoğraflar havuza asit döken adam

Olacak iş değil, tam bir vahşet ve nefret örneği. Detayı şu: Bu olay, 1963-64 yıllarında gerçekleşen sivil haklar hareketi kapsamında gerçekleşen protestolar zamanında denk geliyor. Olay yeri Florida. Söz konusu asit, havuz yüzeyini temizlemek için kullanılan bir kimyasal ve insanları cayır cayır yakacak gibi güçlü bir bileşiğe sahip olmadığı yazılsa da hareketi mazur görecek bir taraf yok.

etkileyici fotoğraflar hitler

Tabii ki Hitler’in kendisi burada değil, zira 3 sene önce intihar etmiş. Ardından gelenlerin de yatacak yeri olmadığı muhakkak.

etkileyici fotoğraflar madam tussauds yangını

Bir balmumu müzesinde yangın çıkar ve heykeller erirse ortamın zombi filmlerini aratmayacağı beklenebilir. Zombi sahneleri konusunda antremanlı bile olsak, şu karenin ürkütücülüğü bir başka geliyor.

Kaynak burası. Başka çarpıcı fotoğraflar da var.

1 yorum var

  1. Filiz özdemir

    insanlık tarihinde mutluluk ,huzur ne kadar az, acı ,dram vahşet ne kadar fazla.çok vurucu fotoğraflar hakikaten.

Bir Cevap Yazın