Birtakım moda alışverişi hataları

Carrie-shopping-gif

1. Aşırı zenginseniz bilmiyoruz tabii de, normal bütçelere sahip insanların özellikle, gardıroplarındaki temel eksikleri anlayıp belirlemeden alışverişe çıkması hiiiç doğru bir hareket değil.

shopping

2. Trendlere kapılıp olur olmaz her şeyi 1 sezon giymek için almak belki de hata değildir. Şimdi yazarken emin olamadık. Moda biraz da böyle bir şey zaten.

giphy

3. Moda hatası demek belki çok da doğru değil ama sürekli de karalara bürünmeyelim yahu. Renk demek neşe demek, garantili diye hep siyahı seçmeye lüzum yok. O zaman ne yapıyoruz, hep siyahlara giden elimize bir vuruyoruz.

giphy (1)

4. Dekolte süper bir şey de, abartmak ne kadar iyi ki. Tartışılır. Ortamına göre. Tadında alalım, yeri gelince giyeriz işte.

slow_clap_vanderbeek

5. Kıyafeti sırf ucuz diye almak marifet değil. Az alalım, öz alalım, kaliteli olsun.

tumblr_mx1iddgjax1qjdybto1_500

6. Her şey herkese yakışmaz. Tarzını bilmeden alışveriş yapmak da çok akıllıca değil. Sanki öyle yani.

giphy (2)

7. Aynı şekilde, yaşam tarzınıza uygun alışveriş yapmamak da bir hata. Ayda kaç defa kırmızı halıya çıkıyorsunuz düşünün, alacağınızı ona göre alın değil mi ama?

large

8. Eskiye nur yağdığı oluyor bazen ama gene de 80’lerden fırlamış gibi görünmenize neden olacak şeyler de almayın.

anigif_enhanced-7260-1390990021-5

9. Sürekli tıkır tıkır topukla gezin demiyoruz ama ne olur şu içten dolgulu spor ayakkabılardan almayın. Çok çirkin. Vallahi.

giphy (3)

10. Gotik bir prenses gibi görünmenin revaçta olduğu günler biraz geride kaldı. O işleri de geçelim. Azıcık aydınlık görünmenizi sağlayacak parçalar alın e mi.

Bir Cevap Yazın