Moda

Moda yaratıcılıktır, zevktir, renktir, kendini ifade etmektir, eğlenmektir! Modanın gelip geçici rüzgarının sizi okşamasından hoşlanıyorsanız, bizi takip edin. Olayı gereğinden fazla abartmıyoruz ama giyim kuşamın insanın tarzını yansıttığını da biliyoruz, trendleri olması gerektiği kadar önemsiyoruz ve olayları da takip edip güzelce aktarıyoruz.

2015 yazının pek moda parçaları

Efenim, her yazın apayrı modaları oluyor biliyorsunuz. Ayrıca işimiz gücümüz yok, dev de paramız var, her sene, her mevsim gardırobumuzu yeniden yapıyoruz. Biliyoruz ki sizin de öyle değil, ama gene de hoşumuza gitmiyor mu neler moda olmuş diye bakmak, gidiyor.

Birtakım moda alışverişi hataları

1. Aşırı zenginseniz bilmiyoruz tabii de, normal bütçelere sahip insanların özellikle, gardıroplarındaki temel eksikleri anlayıp belirlemeden alışverişe çıkması hiiiç doğru bir hareket değil. 2. Trendlere kapılıp olur olmaz her şeyi 1 sezon giymek için almak belki de hata değildir. Şimdi

Stil meselesini işin profesyonelinden duyalım: Zeynep Tayalı röportajı

Profesyonel bir stil danışmanı tam olarak ne iş yapar? İnsanların ona danıştığı şey nedir; ‘bu pantolonun üstüne hangi renk bluz yakışır’ mı, ‘kırmızı ruj bende iyi durmuyor ama çok da seviyorum, nasıl olacak bu iş’ mi, ‘baldırlarımı pek beğenmiyorum, nasıl

Renkli gelinlik modellerinden 5 seçme


Klasik gelinlik modellerinden sıkılmış orjinal tasarımlar arayanlar için fikir verici alternatifler.

Bu yaz şapka takmak için 10 neden

Şapka takmak için çeşitli nedenler var, tamam. Ama nedense çok azımız şapka kullanıyoruz, yalan mı? Neden zorlanıyoruz bu havalı aksesuarı hayatımıza sokmakta? İçimize sindire sindire şapka takmak için kendimizi 10 kere ikna etmeye karar verdik. Birincisi, süper havalı gözükecek olmak.

Kemik gözlüklü erkekler daha seksi (kanıtlarıyla)


Hangi kemik gözlük bir erkeği daha seksi yapmazmış sorarım! Buyrunuz en güzel örnekleri…
Tamam bi’ Ryan Gosling’e gözlüksüz bakmak da midenizde uçuşan balonlar yaratıyor olabilir, kabul. Ama gözlüğün kattığı daha bir erkeksi havayı görmezden gelmemize sebep olamaz, olmamalı, olmasın.

Doğru güneş gözlüğü seçmek için 10 ilham alınası örnek

Hangi yüze hangi güneş gözlüğü uygundur bilmekte fayda var. İşte size sinema dünyasından 10 keyifli örnek. Bakın, takın, çıkın.

Sarah Jessica Parker ve ayakkabı koleksiyonu

Sarah Jessica Parker’ın ayakkabı koleksiyonu yaratması kadar doğal bir şey olamaz herhalde. Ayakkabıların gerçi büyük hayranı olmadık ama aralarında var tabii ki çekici olan modeller. İşte bazıları…

Yarı açık botların havası ayrı

Yarı açık botların ayrı bir havası olduğuna dair inancımızı paylaşıyor musunuz? Balenciaga’nın önderlik ettiği bu havadar bot akımının mütevazı ve şık temsilcilerinden biri de bu güzelim Zara botlar. Yüksek topukların tepesinde acı çekmeden de dikkat çekmenin bir yolu gibimize

Uuuu! Gotik punk Rihanna


Bazı insanlar poz vermek için doğmuşlar! Rihanna da onlardan biri. Üstelik ablanın sesi de güzel. Alman dergisi 032c Magazine objektifi karşısına geçip “yırtık” pozlar veren Rihanna, gotik punk kötü kız imajını her geçen gün sağlamlaştırıcı bakışlar atıyor.

Kot pantolon nasıl yıkanır, bakımı nasıl yapılır, vs…

Kot pantolon bakımı nasıl olmalı? Her giyişten sonra yıkamak hatasına düşmüyorsunuz değil mi? Jean pantolonlarıyla ünlü kurt modacı Tommy Hilfiger asla yıkamıyormuş kotlarını mesela. Asla. Biz arada yıkayacağız tabii de, nasılını bir öğrenelim, bakımını düzgün yapalım kıymetli denim giysilerimizin.

Victoria Beckham’ın 2014 zevki


New York Moda Haftası’nda 2014 sonbahar kış koleksiyonunu sergileyen isimler arasında Victoria Beckham da vardı. Siyah beyaz renklerin ve asimetrik modellerin önde olduğu koleksiyon, önümüzdeki yıl neler göreceğiz sokakta merakınıza bir nebze cevap veriyor.

Modern Marilyn Scarlett mi?


Harper’s Bazaar için Karl Lagerfeld’in fotoğraflarını çektiği ‘Singular Beauties/Tekil Güzellikler’ temalı bir içerik hazırlanmış. Scarlett Johansson, Dakota Fanning, Gabourey Sidibe, Zoe Kravitz gibi isimlerin yer aldığı moda çekimlerinde günümüzün modern Marilyn Monroe imajı sunuluyor.

Taktı Vuitton’u koluna, gitti Michelle kendi yoluna


Michelle Williams’ı siz hangisinden tanıyorsunuz? Dawson’s Creek’ten mi, My Week with Marilyn’den mi, yoksa How I Met Your Mother’ın en tatlılarından (en tatlı tabii ki Ted) Jason Segel ile olan ve yakın zaman önce biten ilişkisinden mi? (bkz

Herkes bir gün 15 dakikalığına da olsa Jaws olabilir!


Geçmiş hayatınızda köpekbalığı olduğunuza inanıyor ya da bir sonraki hayatınız için (??) “insan oldum da ne oldu, biraz da köpekbalığı olayım” gibi bir fanteziniz varsa sizi sizden çok düşünen insanlar var, ne mutlu! Gün prova yapma ya da anıları yad

Kolay yoldan “ayağını denk al” göndermesi ve kanlı şeyler


True Blood ya da Dexter sevenlerdenseniz ya da içinizde bir Halloween kahramanı taşıyorsanız bu clutch modelini görünce kalbinizden vurulmuşa döndünüz değil mi? İlk görüşte aşk, evet!