yaşam

‘yaşam’ hakkında tüm 1havalar yazıları.

Oya Komar ile renklerin dilini çözelim

Daha önce bizimle kişisel renk analizi konusundaki bilgilerini paylaşan Oya Komar, aslında bu konunun tam anlamıyla uzmanı. Hal böyle olunca, hayatımızda ciddi yer kaplayan renkler ve üzerimizdeki etkileri konusunda bir röportaj yapalım istedik kendisiyle. O da tüm sıcaklığıyla yanıtladı

Rüya gibi Koh Samui Adası


Koh Samui Adası, Tayland Körfezinde, Bangkok’un 400 kilometre güneyinde, karaya yaklaşık 15 km mesafede yer alan bir ada. İnsan görünce “böyle bir güzellikten neden daha önce haberim olmadı benim”
diyor ve hayran hayran bakıyor. Fotoğraflar da bu adanın en lüks

10 klasik otomobil, 10 harika fotoğraf


Fotoğrafçı Mirko Frank tarafından çekilen bu pozlar bir takvim kataloğu için hazırlanmış. Eski arabalar ve her biri ile ilgili küçük bilgiler de yer alıyor takvimde. İlgileneler diğer fotoğraflar için buyursunlar.

Renkli Paris – Paris in Color

Etsy‘deki güzelim Paris fotoğraflarını gördünüz mü? Bu hayatın içinden Paris fotoğrafları çok içten ve çok güzel. Nichole Roberson bu projenin sahibi olan kişi. Bütün fotoğrafları da “Paris in Color” (Renkli Paris) isimli kitapta toplamış. Amazon‘da satışa sunmuş.

Jamie’s Italian İstanbul’da, yakında (sayılır)

İngiltere’nin gururu, ünlü şef Jamie Oliver, ünlü yemek zinciri Jamie’s Italian ile İstanbul’da olacakmış. Yani yeni bir şubesini, yılın sonlarına doğru İstanbul’da açacakmış. Eh açılışına da gelir herhalde, bir bakar kendi gözleriyle ne var ne yok, olmuş mu olmamış