Uzun ilişkileri koruma rehberi

aşk rehberi
Karşılıklı aşkı bulmak şans olabilir ama onu koruyabilmek kesinlikle özveri istiyor. Bunun için bazen çenenizi kapalı tutmayı bilmeli, bazen kulağa çok sıkıcı da gelse küçük oyunlarla renk katmayı denemelisiniz. “Ne gibi yani biraz daha açık ol” diyenler için birkaç örnek sıralayalım.

Kura çekelim bebeğim!
Hangi restoranda yemek yiyeceğinize veya hangi filme gideceğinize bir türlü karar veremiyorsanız “hep ben seçiyorum sıkıldım artık, bir defa da sen karar ver” demek yerine en basitinden seçenekleri sıralayıp kura çekerek çıkan sonucu uygulama yoluna gidebilirsiniz. Hem adil hem de eğlenceli bir yöntem.

Bu konuyu koliye kaldırıp bodruma atıyoruz tatlım!
Gerçekten yapmaktan nefret ettiğiniz şeyleri nedenleri ile partnerinizle paylaşın. Böylece her iki taraf da artık o seçeneklerin öneri dışı olduğunu bilerek teklif etmekten vazgeçecektir. Böylelikle taraflar sırf kibarlık olsun diye gerçekten istemedikleri şeyleri yapmaktan da kurtulurlar.

aşk rehberi
Günün en pozitifi ne ola ki?
Birbirinizi gördüğünüzde önce olumlu şeylerden bahsederek başlayın konuşmaya. “Eee bugün neler yaptın hayatım?”ın ilk cevabı “korkunç bir gündü, yorgunluktan ölüyorum, pazartesilerden nefret ediyorum” şeklinde değil de mesela o gün başınıza gelen en olumlu veya komik hikayeyi anlatmakla başlamak olabilir diyor kaynağımız.

Bazen gerçekten çenenizi kapalı tutmayı öğrenmelisiniz.
Hayati bir konu olmadığı sürece illa her defasında karşı tarafı düzeltmek zorunda değilsiniz. Dil sürçmesi veya yanlış hatırlanmış bir şarkı ismi konusunda iddialı davranmak ve eleştirmek pek de sevimli bir hareket değil taktir edersiniz ki.

aşk rehberi
Ölmeden önce yapılması gerekenler şahsi sıralaması
Yaşadığınız şehirde en çok yapmak istediğiniz ve bugüne kadar yapamadığınız şeyleri sıralayıp boş zamanlarınızda bunları beraber hayata geçirme hayalleri kurmak hoş bir fikir, ne dersiniz?

Bazen yatağa sinirli gitmekten zarar gelmez.
Eğer çözemediğiniz ve tartışmanın gittikçe yükseldiği bir noktada olduğunuzu farkederseniz konuyu illa da o an çözmek yerine konuşmayı kesip sonra devam etmek üzere yatmaya gitmek iyi bir fikir olabilir. Zira bazen o anki sinir buhranı içinde insan konuyu ne kadar da abartıp, sabit fikirli davrandığını algılayamayabiliyor.

Kaynak