Sokaklarda etkileşimli sanat var ey ahali!

1 yorum var

sokak sanatları
Bizim ülkemizde maalesef henüz çok yaygın olmasa da sokak sanatları ve etkileşimli sanat eserleri dünyada sıkça rastlayabileceğiniz durumlardan biri. Arjantinli sanatçı Leandro Erlich, Londra’da Ahwin sokakta görmüş olduğunuz çalışmasını sergiliyor.

Yerde duran bina şeklindeki platform üzerine yansıtılan 45 derecelik açıdaki ayna ile size bina üzerinde geziyormuşsunuz hissi veriliyor.

sokak sanatları

sokak sanatları

Aynaların yarattığı ilizyon konseptini daha önce başka bina konseptleriyle de denemişti Leandro Erlich.
sokak sanatları

3 boyutlu illüstrasyon ustası Edgar Mueller’in sokaklarda yarattığı “aman tanrım” hissi de takdire şayan.
sokak sanatları

Sanatçı Cindy Chang’ın “ölmeden önce” isimli projesi de yine etkileşimli sokak sanatları arasındaki güzel örneklerden biri. Çevremizdeki insanların umutlarını ve isteklerini öğrenmenin bizi daha yapıcı yapacağına inanan Cindy, ölmeden önce yapmak istediklerinizi paylaşabileceğiniz bir duvar tasarlamış.
sokak sanatları

“Eğlenerek alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz” söylemi ile yola çıkılan proje, en net ve güzel örneklerden biri. Piyano efekti verilen merdivenler öyle sevilmiş ki yandaki yürüyen merdiven neredeyse hiç kullanılmamış. Videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
sokak sanatları

kaynaklarlar

1 yorum var

  1. Filiz özdemir

    ne varsa bu ecnebilerde var yahuuu !!bizim sokak sanatı adına yaptığımız tek şey, duvarlara buraya çöp dökmeyin yazısı yazmak 🙂