Parfüm kokusunun daha kalıcı olması için uygulanabilir 6 ipucu

Parfüm
Pek tabii ki eğer parfüm kullanıyorsanız üzerinizde olabildiğince uzun kalsın istersiniz. O kadar para verdiniz ne de olsa, bunu istemek en doğal hakkınız. Ve fakat maalesef çoğu parfüm çabucak uçar gider üzerimizden.

Şuradaki kaynak kokunun daha kalıcı olması için bazı önerilerde bulunmuş.

1- DUŞTAN HEMEN SONRA PARFÜM SIKIN
Duştan sonra gözenekler açıldığı için parfüm kokusunun daha derinlere nufüs ettiği ve uzun ömürlü olduğu tecrübe edilmiş.

2- CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN
Kuru bir cilt zaten sağlıksız. Parfüm sıkmadan önce de vücudunuzu nemlendirmeniz öneriliyor. Her evde bir vücut kremi olmalı zaten.

3- BİLEKLERİ OVUŞTURMAK YOK!
Bileklere parfüm sıkmak meşhur malumunuz. Sıktıktan sonra da bilekleri birbirine sürtmek standart hareketlerden biri çoğumuz için. Fakat kaynağımız der ki, parfüm uçmasın istiyorsanız bilekleri ovuşturmak yok! Sıkıyoruz öylece bırakıyoruz.

4- HASSAS NOKTALAR ATLANMAMALI!
Kulak arkası, boyun ve bileklerin kokuyu taşımak anlamında daha hassas olduğu söylenir ya hep, hah işte bu noktaları es geçmeyin parfüm sıkarken e mi?

5- GÜÇLÜ AROMALARI ÖĞRENELİM!
Parfüm alırken kokusu daha güçlü olan aromaları içeren kokuları tercih edin diyor yine pek sevgili kaynağımız. Çam, paçuli, vanilya ve misk en uzun ömürlü aromalardan.

6-SAÇ FIRÇASINA DA PARFÜM
Ahenkle dans eden saçlarınız siz hareket ettikçe, raks ederek koku saçarlar. Saç fırçanızın üzerine parfüm sıkıp saçınızı sonra taramanın da hissedilir derecede işe yaradığı söyleniyor.

imaj kaynak