Kıvırcık saç alternatifleri ve püf noktalar

2 yorum var

Kıvırcık saç
Eğer siz de benim gibi kıvırcık hatta afro bir saça sahipseniz çok iyi bilirsiniz ki, hiç de göründüğü kadar kolay değildir o buklelerle başa çıkmak. Davulun sesi uzaktan hoş gelir hesabı herkes, “ne var işte kıvır kıvır, şekil alma derdi bile yok” der, oysa bilmezler ki o dalgalara hakim olmak, şekil vermek (evet, onların da şekil alma dertleri var) ne çok zaman alır bazen…
Kıvırcık saçla ilgili bilinmesi gereken en altın kural, kesinlikle ama kesinlikle kuruyken taramaya çalışmamak olacaktır. Sadece ıslakken ve saç kremi ile taranmalıdır. Aksi taktirde saçınızı tiftik tiftik yapar, güzelim buklelerinizin yapısını bozarsınız zamanla.

Kıvırcık saç
Eğer saçlarınızın kabarıklığından şikayet ediyorsanız da kuaförünüze ara makası kullanmasını söyleyebilirsiniz.

Kıvırcık saç
Kıvırcık saçlar ıslandığında normalde olduğundan daha uzun hale geldiklerinden, kuaförler kuruyunca o saçın bukle bukle olup kısaldığı gerçekliğini nedense çoğu zaman es geçerek kestikleri için, tahmininizden ve verdikleri sözden çok daha kısa kesiverirler saçınızı. O yüzden her zaman aklınızda olan saç boyundan bir parça daha uzun bir model sipariş etmekte yarar var.
Şekil değiştirmek veya yeni bir imaj yaratmayı düşünen afrolar için birkaç alternatif…

Kıvırcık saç

Kıvırcık saç


Kısacık kestirmek de bir alternatif tabii.

Kıvırcık saç
Cosby Ailesi’ndeki Denise Huxtable nam-ı diğer Lisa Bonet’ı bilirsiniz. Onunki gibi, kıvırcık saça rasta yaptıkmak da bir alternatif.

Kıvırcık saç
Fular ya da çeşitli saç bantları ile saçı toplamak da, özellikle yaz ayları için can kurtarıcı çözümlerden biri.

Kaynkalar: 1, 2, 3

2 yorum var

  1. shane
    shane

    senin saçların en güzeli cherry 😉

  2. cherry blossom girl
    cherry blossom girl

    hahah ay çok mersii, bi’tanesin 😉