Fikrinde payım olsun! Kickstarter’dan iki güzel proje

4 yorum var

kickstarter
Kickstarter’ı daha önce duymamış olanlar için önce ufak bir bilgi ile başlayayım; fikirlerinizi gerçeğe dönüştürebilmeniz için fon toplayan bir platform kendisi. Siz fikrinizi ve ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu paylaşıyorsunuz, beğenen insanlar projenizi gerçeğe dönüştürün diye ürünün fiyatını önceden vererek finansman sağlıyorlar ve eğer yeterli fon toplanırsa üretime geçiyorsunuz. Toplanamaz ise paranızı kaybetmiyorsunuz, çünkü istenilen limite ulaşılana kadar paranız çekilmiyor, sadece kredi kartınızdan provizyon alınıyor. Dolayısı ile yaratıcı ve yardımsever bir oluşum olduğu kadar güvenilir de.

Kitchen Safe
Kickstarter’da fon toplamaya çalışan projelerden biri ilgimi çekti, paylaşayım istedim. Dünyanın ilk zaman ayarlı saklama kabı! 2 adet AA pil ile çalışan saklama kabı ile 1 dakikadan 10 güne kadar zaman ayarı yapabiliyorsunuz. İşin güzel yanı ise kurmuş olduğunuz zaman gelmeden kutuyu açmanız imkansız. Tabii eğer çekiç-testere ile kutuya girişirseniz o ayrı! Aşırı uç yöntemler dışında pillerini çıkarsanız dahi kutu açılmıyor.


Çocuğunuzla yapacağınız anlaşmalar veya eğlenceli oyunlar için oyuncak saklama aracı olarak kullanılabilir. “Kredi kartımı bu hafta hiç kullanmayacağım”, “bu çikolatayı yarın akşamdan önce yemeyeceğim”, “hediyeni doğum gününden önce açamazsın” şeklinde çeşitli durumlarda kullanılabilir.
Kitchen Safe isimli kutu henüz 25 bin dolar topladı, üretime geçebilmesi için 30 bin doları aşması gerekiyor.

luum çanta
Hazır Kickstarter konusu açılmışken Amerika’da yaşayan ama hala kalbi bizimle olan medar-ı iftiharlarımızdan biri tasarımcı Sadi Tekin ve Serap Demirağ isimli arkadaşının da bir projeleri fon toplamaya çalışıyor. Luum isimli çanta, modunuza, kıyafetinize göre renklerini değiştirebileceğiniz, puzzle gibi parçalarını birleştirerek oluşturmanıza imkan tanıyan bir tasarım sunuyor. Ben bayıldım doğrusu.

luum çanta

4 yorum var

 1. Iyibiri Iyibirbey

  Güzel bir yardımlaşma örneği tebrik teşekkür takdir ederim.

 2. Iyibiri Iyibirbey

  Güzel bir yardımlaşma örneği tebrik teşekkür takdir ederim.

 3. Aylin Cevik Yalcinkaya

  özellikle Luum için alkışlar, alkışlar!

 4. Serdar Gözüküçük

  Çok güzel ve özgün çalışmalar teşekkür ederim. Kendi yaptığımız yapbozları paylaştığımız http://www.yapboz.org sitemizdeki çalışmalarımıza bakarsanız sevinirim.