Birbirlerinden tiksinip aşık rolü yapan film çiftleri

Screen Shot 2014-07-03 at 14.13.14

O bayıldığımız aşk filmlerinde birbirlerine delice tutkun olduğuna inandığımız çiftlerin bazıları aslında sandığımızdan daha iyi oyuncu. Zira film çekimleri sırasında  kimyayı bırakın, birbirlerinden tiksinenler varmış da haberimiz yokmuş.

İlk sıraya The Notebook’u koyalım hadi. Sen tut, böyle unutulmaz bir ikili olarak film tarihine geç ama filmi çekerken birbirine gıcık ol. Ryan Gosling, Rachel McAdams’ın filmden kovulmasını dahi istemiş. Daha önceki Ryan Gosling sırları yazımızı okuyanlar gerçi bu bilgiye haizler ama bundan sonrakileri biz de bilmiyorduk.

Screen Shot 2014-07-03 at 14.14.46

Romeo ve Juliet’te Leonardo DiCaprio ve Claire Danes ikilisini izledik yıllar önce. Epey yıllar önce hatta. Zaman, çok hainsin. Neyse, burada deli divaneliğin suyunu çıkaran çiftimiz aslında o ergenlik yıllarında birbirlerinden çok hazzetmemiş. Danes, DiCaprio’nun çocukluğundan çok şikayet etmiş. Öyle ki, geçtiğimiz zamanlarda yeniden birlikte oynamaları teklif edildiğinde kabul bile etmemiş.

Screen Shot 2014-07-03 at 14.15.50

Ah Dirty Dancing, kim bilir kaç gencin dans kurslarında heba olmasına neden oldun. Hani aradan sahiden bu işi kıvıranlar çıktıysa ne mutlu. Çekimler sırasında sürekli kavga eden iki oyuncunun yıldızı barışmamış bir türlü. Ama Swayze’nin vakitsiz ölümünden sonra Grey onun anısına filmden bir şarkı bile söylemiş… İşte kaybedince anlıyor insan bazen bir şeylerin değerini.

Screen Shot 2014-07-03 at 14.20.18

Allahaşkına, Johnny Depp ile Angelina Jolie’den çift olur mu? İtiraf ediyorum, bu filmi izlemedim. Ama iki büyük oyuncu söz konusu olduğuna göre herhalde iyi oynamışlardır. Yine de olmaz bu iş gibi geliyor. Nitekim Jolie, Depp’in rahat ve vurdum duymaz tavırlarına, Depp de Jolie’nin katı mizacına ve ben merkezciliğine gıcık olmuş. Nasıl, gayet uygun geldi size de değil mi bu söylenenler, tam da öyle durmuyorlar mı uzaktan da?

Screen Shot 2014-07-03 at 14.28.36

Subay ve Centilmen’in efsane çiftini canlandıran Debra Winger ve Richard Gere arasında çekimler sırasında büyük kavga yaşanmış. Winger, bu filmi hayatının en kötü tecrübelerinden biri olarak nitelendirmiş hatta. Yıllar sonra işi şakaya vurmayı başarmışlar yine de.

Buyrunuz, kaynak da Bustle.