topuz

‘topuz’ hakkında tüm 1havalar yazıları.

Topuz modelleri; saçtan çiçek yapımı


Postiş değil, toka hiç değil! Kendi saçını örerek yapmış, yapım aşamaları için buyrun.

Diy güzellik: 2013 trendi dağınık topuz


Hafif makyaj ve dağınık topuz 2013’ün trendleri arasında. Ünlü modacıların bakış açısından dağınık topuz modelleri için buyrun.

Adım adım yan örgü topuzu


Fransız stili olarak anılan bu yan örgü topuz modelini yapmak hiç de zor değil. Adım adım görelim.
Saçınız ıslak ise biraz jöle, kuru ise saç spreyi kullandıktan sonra örmeye başlarsanız, model çok daha kalıcı olacaktır. Fotoğraftaki gibi yan ve olabildiğince

Tepe topuz savaşları

Ecnebilerin “fun bun” dedikleri bu dağınık tepe topuz modelleri, kendini fazla ciddiye almamak, çok ağır olmamak felsefesi ile taşınan, adı gibi eğlenceli topuzlar bana göre. Bazısına çok yakıştığı da kesin. Bakınız, ilk olarak Gwen Stefani çıkıyor karşımıza. Şahane durmuş bence.

Enseler hava alsın: şahane dağınık topuz


Bir topuz da benden gelsin dedim. Aslında dememiştim de karşıma çıkınca tabii ki bana bir kaşıntı geldi, 1havalar damarım tuttu. Buyrunuz, dağınık ve de bence şahane bir topuz. Sırf bu yüzden saç uzatılır mı bilemedim. Bakacağız duruma.

Adım adım tepe topuz yapımı


Saçları uzatıyorum. Zira en özendiğim şeylerden biri şöyle hafif dağınık ama yine de elegan görünen topuzlardan yapmak. Saçlarım çok uzunken yeterince topuz yapmamışım, yaptıklarım da özensiz olmuş. Biraz daha uzayınca deneyeceğim şu modeli ama saçı halihazırda uzun olanlara da faydam

Örgü topuz yapımı

Bu modeli ben çok severek kullanıyorum. Örgü topuz hem rahat yapılıyor hem de şık… Maegan nasıl yapıldığını bir video ile  anlatmış. Buradan bakabilirsiniz.

Topuzdan dışarı fırlayan minik saçlara elveda!


Saçı toplu gezen herkes bilir ki, saçınızı ne kadar gergin toplarsanız toplayın alın ve ense bölgesindeki minik saçlar topuza sığmaz ve dışarı fırlar. Çoğu zaman da rahatsızlık verir, en azından estetik açıdan.

Oh yaşasınn ! Dağınık topuz yapıyoruz


Dağınık topuz deyip de geçmemek lazım, onun da bir tekniği var elbet! Nasıl mı, buyrunuz adım adım görünüz.

Yaz sıcağının kurtarıcısı: topuz saçlar!


Sıcakların başlamasıyla topuz modellerine yönelmek şart oldu! Peki nasıl topuzlar kullansak da daha havalı olsak?

Fiyonk saç ve topuz


Dışardan bakıldığında dünyanın en basit saç modeliymiş gibi görünse de her tekniğin bir püf noktası var aslında. Pek hoş bir fiyonk topuzu. Nasıl yapılması gerektiği de resimde adım adım anlatılmış. Fiyonk saç yapımı ile ilgilenenler için güzel bir örnek.

Gevşek Topuz Yapmanın İncelikleri

Gevşek bir topuz yapmak mesele değilmiş gibi görünebilir ama bu videoyu seyredince öyle olmadığını görüyoruz. Görmekle de kalmayıp bu işin sırlarına nail oluyoruz. Zira çok detaylı bir biçimde göstere göstere anlatılmış. İşte video.